Traumapsychologen

Sinds januari 2017 zijn in Vlaanderen en Brussel per provincie verschillende traumapsychologen aangesteld die netoverstijgend werken.

Wat is de opdracht van traumapsychologen?

De opdracht van de traumapsychologen is 3-voudig:

  • Ze ondersteunen leerkrachten en CLB-medewerkers in het herkennen van trauma of chronische stress en de invloed die dit kan hebben op het functioneren van de leerling. 

  • Ze brengen de onderwijsnoden van die leerlingen in kaart en ze tonen waar rekening mee te houden bij de begeleiding van leerlingen en de aanpak in de klas

  • Ze bouwen een netwerk uit van relevante partners en organisaties, waar het CLB beroep op kan doen wanneer doorverwijzing nodig is in het kader van haar draaischijffunctie.

Naar boven

Voor wat kan je bij traumapsychologen terecht?

Je kan bij traumapsychologen terecht voor vormingen en ondersteuning.

Vormingen over trauma- of cultuursensitief werken

Gedurende een halve dag, een hele dag of tweedaagse, maken de traumapsychologen je vertrouwd met de kaders rond trauma- en cultuursensitief werken, het herkennen van signalen, de aanpak in de klas en de begeleiding van die leerlingen.

Die vormingen kunnen georganiseerd worden voor zowel leerkrachten, directies en CLB-medewerkers. De vorming wordt afgestemd op de noden en vragen.

Kennismaking of toelichting over trauma- of cultuursensitief werken in je school

In een uurtje geven de traumapsychologen de belangrijkste info rond trauma- en cultuursensitief werken mee in je school of CLB.

Alle vragen over trauma- of cultuursensitief werken

Je kan de traumapsychologen contacteren voor alle vragen over trauma– en cultuursensitief werken, zoals vragen over doorverwijzing, herkennen van symptomen en hoe je het best aanpakt in de klas.

Advies en ondersteuning bij cases

Je kan bij traumapsychologen ook terecht voor advies en ondersteuning bij concrete of complexe cases. Zij bieden ondersteuning gedurende het hele begeleidingstraject of werken samen een aanpak op maat uit voor in de klas.

Naar boven

Contacteer een traumapsycholoog

Provincie Contact E-mail
Antwerpen Katrien Geluykens katriengeluykens@clb-antwerpen.be
Annik Lersberghe anniklersberghe@clb-antwerpen.be
Brussel Manon Zuiderwijk m.zuiderwijk@vclb-pieterbreughel.be
Najat Rouchdi n.rouchdi@vclb-pieterbreughel.be
Limburg Liesbeth Willems liesbet.willems@vclblimburg.be
Daisy Castro daisy.castro@vrijclblimburg.be
Oost-Vlaanderen Gerlind Wissing traumapsycholoog@topuntgent.be
Sara Devuyst
Anna Claeys
Vlaams-Brabant Els Goethals

teamondersteuningtrauma.clbvb@gmail.com

Katia Michaux
West-Vlaanderen Lindsay Jeffries lindsay.jeffries@clbgo-oostende.be


Naar boven


Extra informatie

Verwante pagina's

Websites