Logo Vlaamse overheid. Nieuws Onderwijs en Vorming. Nieuwsberichten, persberichten, nieuwe sites,...
U bent hier: Onderwijs en Vorming > Nieuws > SID-ins
Nieuws- en persberichten

Archieven

Studie-informatiedagen maken laatstejaars wegwijs in de vele studiekeuzemogelijkheden

Persmededeling Kabinet Vlaams minister van Onderwijs en Vorming
8 januari 2008

Begin 2008 vinden er in elke provincie studie-informatiedagen (SID-ins) plaats voor laatstejaars. Op deze beurs krijgen jongeren informatie over de vele mogelijkheden om verder te studeren na het secundair onderwijs.

Een goed overdachte studiekeuze voorkomt in heel wat gevallen mislukking in het hoger onderwijs. Goed geïnformeerd zijn is daarom een basisvoorwaarde. De SID-ins zijn een initiatief van het Vlaams Ministerie van Onderwijs en Vorming en de centra voor leerlingenbegeleiding (clb's) en worden al voor de twaalfde keer georganiseerd.

Op de studie-informatiedagen vinden jongeren stands van alle instellingen voor hoger onderwijs. Ook de uniformberoepen en opleidingen van bijv. Syntra en de VDAB stellen zich voor. Naast algemene informatie kunnen jongeren er met vragen terecht over een specifieke opleiding. Deskundigen van de verschillende opleidingen zijn op elke stand aanwezig.

Elke SID-in duurt drie dagen. Op donderdag en vrijdag kunnen laatstejaars de beurs klassikaal bezoeken. Op zaterdag is de SID-in vrij te bezoeken door jongeren, ouders, leerkrachten en andere geïnteresseerden. De toegang is gratis.

In de weken vóór de SID-in bereiden leraren en medewerkers van het clb de jongeren voor op hun bezoek. Daarnaast krijgen ze de brochure ‘Wat na het secundair onderwijs?’ met een overzicht van de studiemogelijkheden.

Meer informatie over de SID-in’s en de brochure ”Wat na het secundair onderwijs?” vindt u op de website www.ond.vlaanderen.be/sidin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

naar boven